ورود

عضویت
Search - K2 Improved Search Plugin by Offlajn
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - وب لینک ها
مکان شما:صفحه اصلی»فضای مجازی»پرسش و پاسخ های فضای مجازی»چرا نرم‌افزارهای ما ضعیف‌تر از نرم‌افزارهای خارجی است؟

چرا نرم‌افزارهای ما ضعیف‌تر از نرم‌افزارهای خارجی است؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سوال:

چرا نرم‌افزارهای ما ضعیف‌تر از نرم‌افزارهای خارجی است؟

جواب:

در این رابطه باید به چند نکته اشاره کنیم:
1⃣ نرم‌افزارهای داخلی باید خودشان را با سخت‌افزارها و سیستم‌عامل خارجی تطبیق بدهند، در صورتی که خارجی‌ها می‌توانند سوار بر سخت‌افزار و سیستم عامل عرضه شوند.
2⃣ از نرم‌افزارهای خارجی توسط مقامات و نهادهای همان کشور و کشور ما حمایت صددرصدی مادی و معنوی صورت می‌گیرد، درحالی‌که نرم‌افزارهای داخلی باید همزمان با سنگ‌اندازی‌های داخلی و دشمنی‌های خارجی مبارزه کنند.
3⃣ نرم‌افزارهای خارجی با اضافه شدن هر عضو، به‌میزان تولید ترافیک از مخابرات کشورشان پول می‌گیرند ولی نرم‌افزارهای ایرانی با اضافه شدن هر عضو باید به وزارت ارتباطات پول بدهند! به‌همین‌خاطر مجبورند از منبعی تأمین اعتبار کنند و افزایش تعداد کاربرانشان را متناسب با بودجه خود تنظیم کنند.

4⃣ نرم‌افزارهای خارجی توسط مردم کشورشان حمایت می‌شوند و داخلی‌ها توسط خود ما تخریب می‌شوند! (عیوب خارجی‌ها را تحمل می‌کنیم و به پیشرفت‌شان کمک می‌کنیم ولی کوچک‌ترین عیب داخلی‌ها را بر نمی‌تابیم)
5⃣ خارجی‌ها مجوز ندارند، مالیات و عوارض نمی‌پردازند، تمام قوانین کشورمان را نقض می‌کنند و با آنها هیچ برخوردی نمی‌شود، ولی داخلی‌ها...
6⃣ داخلی‌ها باید با بازار اشباع و اشغال‌شده توسط نرم‌افزارهای خارجی رقابت کنند، که اصلا عادلانه نیست؛ به‌خصوص وقتی می‌بینند بیش از ۷۰٪ کل اینترنت ایران در انحصار رقیب خارجی‌شان، تلگرام است!
7⃣ نرم‌افزارهای داخلی تا در یک پلتفرم به توفیق می‌رسند، طراحی زمین توسط دشمن عوض می‌شود؛ همین امر باعث بوجود آمدن گپ یک یا چند ساله می‌شود و...
با همه این اوصاف و بسیاری موارد دیگر، همین پیشرفت کُند هم غنیمت است! و در این شرایط کم‌ترین کاری که ما می‌توانیم انجام دهیم، تحمل مشکلات، کمک‌فکری و روحیه دادن به دست‌اندرکاران تولید و نگه‌داری نرم‌افزارهای داخلی به روش‌های مختلف است...

 روح الله مومن نسب

خواندن 416 دفعه

نظر دادن

تماس با ما

اصفهان، شهرک امیریه، خیابان هفتم، فرعی سوم، پلاک 7

03137800803 - 09131649893 - 09131036850

03137800803

 

 آپاراتسروشتلگرامinsta1

logo-samandehi