ورود

عضویت
Search - K2 Improved Search Plugin by Offlajn
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - وب لینک ها
مکان شما:صفحه اصلی»قرآن»اساتید و شخصیت های قرآنی

اساتید و شخصیت های قرآنی

استاد «شحات محمد انور» يكي از قاريان برجسته جهان اسلام كه چند سال اخير مبتلا به بيماري و در منزل بستري بود و چند باري براي معالجه به ايران نيز سفر كرد، سرانجام در روز 23 دي‌ماه سال 86 در سن 57 سالگي به لقاءالله پيوست.

استاد «شحات محمد انور» قارى مسجد الرفاهى مصر در روز يكم ژوئيه سال 1950 ميلادى در روستاى «كفرالوزير» كه مركزى دور افتاده در استان قهليه مصر است در خانواده‌اي كم جمعيت متولد شد.

وي به واسطه دائى‌اش از محضر استاد «حلمى محمد مصطفى» در حفظ قرآن كريم مستفيض شد و در سن هشت سالگي حافظ كل قرآن شد و وقتى به سن 10 سالگى رسيد دائى‌اش او را به يكى از روستاهاى مجاور (كفرالمقام ) برد تا تجويد قرآن را به دست مرحوم استاد «سيد احمد فرارحى» فرا گيرد چرا كه استعدادى كه او را شايسته مى‌ساخت تا يكى از مشهورترين قاريان مصر بلكه همه جهان باشد را در خود داشت.

ایشان از قاریان مصری اند و بسیاری از مردم پیرو ادیان دیگر را پیرو اسلام نموده اند. ایشان در 10 سالگی کل قرآن را حفظ کردند،و در 12 سالگی قرائات سبعه و  در 14 سالگی قرائت عشره(قرائت دهگانه)را آموختند.ایشان سفرهای زیادی برای تبلیغ اسلام داشتند و در محافل بسیاری قرائت نموده اند خیلی ها او را بهترین قاری تاریخ جهان اسلام می دانند.

استاد محمد صدیق منشاوی

ایشان از همان ابتدا حافظ قرآن شدند و از 9 سالگی شروع به قرائت نمودند ، این روال تا جوانی اش ادامه پیدا کرد تا اینکه با قرائت در رادیو و محافل مختلف به میزان شهرتش افزوده شد بطوری که دیگر محمدصدیق منشاوی یکی از بهترین قاریان قرآن عصر خویش بود.او از بزرگان اسلام است که صوت زیبایش باعث شده قاریان زیادی از سرتاسر جهان عظیم اسلام از سبک او استفاده می کنند وی در 49 سالگی درگذشت.

اكبرالقراء استاد مصطفي اسماعيل از مشاهير و نوابغ علم قرائت قرآن در جهان اسلام است كه كلام خدا را با آهنگي بسيار لطيف و دلنشين و با الحاني منطبق با معاني و مفاهيم الهي تلاوت مي كند.او مي گويد : « طريقه تجويد و صوت قرآن كريم بر پايه حدود 18 مقام استوار است كه برخي از آنان عبارت اند از : بيات و مشتقات آن... صبا ، شور ، حجاز ، رست ، سه گاه ، عجم ، رمل ، نهاوند ، عشاق و ... » از نظر مصطفي يك قاري قرآن كه داراي صوتي زيباست ناگزير است كه با موسيقي آشنا باشد و نيز وقف و ابتدا را بايد بداند.

متولد: 1342 ، اردبيل

تحصيلات: فوق تخصص جراحى کليه

شغل: پزشک و استاد دانشگاه

مقام هاى داخلى :

نفر پنجم مسابقات سراسرى قرآن کريم سازمان اوقاف و امور خيريه (سال 65).

نفر دوم مسابقات سراسرى قرآن کريم سازمان اوقاف و امور خيريه (سالهاى 72 ، 74 و 76 ).

نفر سوم مسابقات سراسرى قرآن کريم سازمان اوقاف و امور خيريه (سال 78).

نفر اول مسابقات اذان صدا و سيماى جمهورى اسلامى ايران (سال 78).

مقام ها ى بين المللى :

نفر دوم مسابقات بين المللى مالزى (سال 72).نفر سوم مسابقات بين المللى بنگلادش (سال 74).نفر اول مسابقات بين المللى جمهورى اسلامى ايران (سال 78).

مأموريت هاى قرآنى در خارج از کشور :

اجراى برنامه قرائت در کشورهاى عربستان سعودى، نيجريه، سوريه، مالزى، هندوستان، آلمان و ...

سال تولد : 1362

نفر اول مسابقات بين‌‌المللي عربستان سال 74

مسافرت هاي تبليغي: پاكستان – قطر – امارات – سوريه – لبنان – عربستان – تركيه – آلمان – آفريقاي جنوبي – تانزانيا

 جلسه قرآني ايشان در مشهد مخصوص قاريان نخبه و ممتاز در استان خراسان مي‌باشد. «خصوصي»

 بهترين هديه به ايشان اجازه تشرف به داخل كعبه مي‌باشد

مدرک تحصیلی:كارشناس مديريت بازرگاني

متولد: مشهد

سال تولد : 1349

متولد:  مشهد

كارشناس علوم قرآني

نفر اول مسابقات بين‌‌المللي سوريه 1372

نفر اول مسابقات بين‌المللي مالزي 1377

نفر اول مسابقات كشوري ابتهال و دعا

نفر اول مسابقات كشوري قرائت قرآن 1379

مسافرت‌هاي خارجي و تبليغي: سريلانكا – پاكستان – بنگلادش – چين – عربستان  مرتبه – سوريه – لبنان – تركيه – عراق – شوروي – مراكش – تانزانيا – مالزي – كنيا – آفريقاي جنوبي – كويت – اردن – امارات – عمان – بحرين – قطر

جلسه قرآني ايشان: يكشنبه‌ها و سه‌شنبه‌ها شوراي عالي قرآن جهت بالابردن سطح قرائت قرآن نخبگان استان تهران نوجوانان و بزرگسالان

در سال 1343 هجری شمسی در اصفهان ديده به جهان گشود و از همان اوان كودكی وارد جلسات سنتی تلاوت قرآن كريم شد و از محضر استادانی مانند «علی سلطانی»، «حميدرضا طالقانی»، «حسين وفايی» و «مهدی شكوهمند» استفاده كرد. وی در سال 1365 گروه تواشيح كوثر اصفهان را با جمعی ديگر از قاريان اصفهانی تشكيل داد و خود رهبری گروه را عهده‌دار شد، اين گروه در سال 1372 در مسابقات سراسری تواشيح و هم‌خوانی در قم موفق به كسب رتبه اول شد. شاه‌ميوه در سال 1382 موفق شد كتاب ارزنده «پژوهشی در هنر تلاوت» را به رشته تحرير در آورد كه هم‌اكنون به عنوان يك كتاب معتبر آموزشی درباره فنون تلاوت قرآن كريم در مراكز آموزشی تدريس می‌شود. این قاری قرآن کریم هرساله داور مسابقات بین المللی قرآن کریم اداره اوقاف و امور خیریه می باشد. جلسه قرآن هفتگی ایشان نیز دوشنبه شب ها به آدرس: اصفهان- خیابان بزرگمهر –جنب بستنی آبشار – منزل آقای حامی دایر می باشد.

سال تولد : 1352

مقام های داخلی : مقام دوم کشوری اوقاف(84)

مقام های بین المللی : مقام اول در سوریه(82)- مقام سوم در مالزی (84)- مقام دوم قرائت مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران سال ۸۷

سفرهای تبلیغی : کشورهای آفریقایی / تانزانیا/ اوگاندا/ اتیوپی/ ترکیه/ سوریه/ عراق/ پاکستان / روسیه / عربستان

نام اساتید: علی اکبر حنیفی- احمد ابولقاسمی – محمدحسین سبز علی

رشته تخصصی: قرائت

عامل موفقیت: توفیق خداوند

جلسات آموزشی: یکشنبه ها و سه شنبه ها صبح تا عصر در کرج –چهارراه طالقانی- ابتدای بلوار ماهان – دارالقرآن کانون فرهنگی رشد/ چهارشنبه ها بعداز نماز مغرب و عشاء در کرج – میدان هفت تیر – خیابان 13 آبان – مسجد حضرت معصومه

وضعيت تاهل: متاهل (1فرزند)

مدرك تحصيلي: کارشناس زبان انگلیسی

محل تولد: تهران

شغل: دبیر آموزش و پرورش

مرحـــــوم اســــتاد علی اربابی در سال ۱۳۱۸ در تهران مــــتولد شـــــــــد و از سن ۱۰سالگی با هدایت مادر و پدر بزرگوارش که هر دوی این بزرگـــــــواران نیز قرآنی بودند، به مکتب خانه رفت و ازهمان زمان، قدم در وادی یادگیری قــــــــرآن نهاد. استاد اربابـــــــــی در طـــــول ۳۷ سال تلاش در مسیر تعلیم قرآن کریم ده ها مربی استاد و قاری قرآن تربیت کـــــــرد. استاد اربابی همــــــواره مــعتقد بود: ((بهترین دوست و رفیق همه مسلمانان در هر شغل و صــنفی که هستند قرآن است و کسی که با قرآن مانوس است، قرآن به او زندگی‌پر برکت عزت، سلامتی و نعمت می دهد، وی در تاریخ۱۷ اسفند ماه ۸۵ پس از تحمل مدت ها رنج و بیماری دارفـــــانی را وداع گفت. برای روح بزرگـــش پرواز در جوار روح قدسی رسول الله اعظم(ص) را آرزو می کنیم.

صفحه1 از2

تماس با ما

اصفهان، قائمیه، نبش کوچه 37

03137800803 - 09131649893 - 09131036850

03137800803

 

 آپاراتسروشتلگرامinsta1