ورود

عضویت
Search - K2 Improved Search Plugin by Offlajn
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - وب لینک ها
مکان شما:صفحه اصلی»سبک زندگی»سایر موضوعات

سایر موضوعات

گفت وگو با دکتر کبری خزعلی، رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان:

صحبت از فرهنگ و ارزش در جامعه، صحبت امروز و دیروز نیست؛ اما شاید آن چه طی این سال ها، حساسیت و نگرانی را درباره‎ی این مسائل بیش تر کرده، نیروی جوانی است که آمار بالایی از جمعیت کشور را تشکیل می دهد و حفظ ارزش ها ی دینی و فرهنگی این قشر از جامعه، با توجه به نفوذ و گاهی سیطره ی فرهنگ غربی، دغدغه ی بسیاری از مسئولان شده است.

به عقیده ی صاحب نظران، جامعه هویت و ثبات خود را از ارزش ها می گیرد و البته از سوی دیگر، ارزش ها ی حاکم نیز باید خود از ثبات و دوام برخوردار باشند تا بتوانند در هر زمان و مکانی مانند چراغی فروزان، راه رفتارهای فردی و اجتماعی افراد را هموار سازند و قدر مسلم، این قابلیت را تنها باید در ارزش ها ی دینی جست وجو کرد؛ زیرا این ارزش ها از اراده و علم نامتناهی الهی نشئت می گیرند و در علم و اراده ی الهی نیز تبدیل و تغییر راه ندارد.

دکتر «کبری خزعلی» رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، درباره ی راه کارهای حفظ ارزش ها ی دینی با ما به گفت وگو نشستند.

مشهور است هرجا بروید آسمان همین رنگ است. شب که شد آسمان را که نگاه کردم، آسمان جدیدی دیدم. رنگش با آسمان تهران خیلی فرق داشت. حتی شکل و نقشش. آسمان این‌همه ستاره داشته؟ این‌قدر پر نور؟ این‌قدر نزدیک؟ آیا اگر انسان شبی ده دقیقه زیر این آسمان بنشیند

روزش روز دیگری نخواهد بود؟ اگر به آن فکر کند، با آن انس بگیرد، یا حرف بزند و با آن صمیمی باشد چطور؟ اما چرا ده دقیقه؟ درست است که آن‌‌ها تلویزیونی ندارند تا موظف باشند اکثر اوقات شب را با آن مشغول باشند، اما چند ساعتی از اول شب نگذشته باید بخوابند، اگر کسی قبل از طلوع فجر برنخیزد, بخشی از زندگی‌اش دچار خلا می‌شود. درست مانند کسی که در تهران شب‌‌ها ساعت هشت شب به بعد خواب باشد. با این حال، شب‌‌‌ها به قدری فرصت هست که بتوان با آسمان درد دلی کرد. نمی‌دانم برای آن‌‌ها جاذبه آسمان بقدر فیلم‌‌‌های سینمایی و سریال‌های ما هست که بتوانند خود را فراموش کنند و در آن غرق شوند یا نه؟ اما عمق و وسعت آسمانشان آنقدر هست که اگر کسی در آن غرق شد تا صبح و حتی در تمام مدت فردا امیدی برای نجاتش نباشد، آنجا آسمان به زمین نزدیک است، خیلی نزدیک، آنقدر که اگر شاعری آنجا باشد در شعرش دست دراز می‌کند تا ستاره بچیند. آن‌‌ها با صدای زنگ ساعت از خواب بیدار نمی‌شوند، در ساعتی هم که شاید ساعت میانی خواب ما باشد برمی‌خیزند.

تماس با ما

اصفهان، شهرک امیریه، خیابان هفتم، فرعی سوم، پلاک 7

03137800803 - 09131649893 - 09131036850

03137800803

 

 آپاراتسروشتلگرامinsta1

logo-samandehi