ورود

عضویت
Search - K2 Improved Search Plugin by Offlajn
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - وب لینک ها
مکان شما:صفحه اصلی»بازی های رایانه ای»تحلیل،نقد و بررسی بازی ها»حضور معنوی یک شیطان پرست در بازی‌های رایانه‌ای (2)

حضور معنوی یک شیطان پرست در بازی‌های رایانه‌ای (2)

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در کنار علاقه‌ی شدید آلیستر کرولی به طلسم‌ها و نفرین‌های تاریک، وی علاقه زیادی به زجر کشیدن و تنبیه شدن داشت و ترجیح می‌داد یک زن زیبا او را شلاق بزند. تمایلات انحرافیکرولیباعث شد که در سن ۱۵ سالگی با یکی از خدمتکاران زن خانه، رابطه جنسی داشته باشد و او را مجبور کند تا کرولی را شلاق بزند. رفتار‌های جنسی خاص کرولی و آزمایشات وحشیانه‌ای که انجام می‌داد با گذشت زمان باعث شد تا نام کرولی به عنوان یکی از جادوگران سیاه مطرح شود و از آنجا که مادرش او را با نام هیولا صدا می‌کرد پس از مدتی کرولی با نام هیولای 666 / The Beast 666 خوانده شود. عدد ۶۶۶ نمادی از جادوی سیاه و شیطان است که به خاطر رفتارها و جادوهای سیاهی که کرولی به کار می‌برد، به او نسبت داده شد. کرولی پس از مرگ مادرش تمام ثروت خانوادگی‌اش را صرف مطالعات و تحقیقات درباره جادوهای سیاه / Black Magic و آزمایشات وحشیانه کرد و به برگزاری مراسم پرستش شیاطین پرداخت. در این مراسم او با پوشیدن لباس مخصوص به دعا خوانی و احضار ارواح می‌پرداخت و با این روش توانست یک فرقه مذهبی راه اندازی کند.

the beast 666

در سال ۱۸۹۸، کرولی سفرهای دور دنیای خودش را آغاز کرد تا نظیر پدرش به تبلیغ آیین خود بپردازد. او در این سفرها با مردی به نام جورج سسیل جونز / George Cecil Jones ملاقات کرد. جونز یکی از اعضای فرقه مذهبی گلدن دان / Golden Dawn بود که پس از آشنایی با کرولی، او را با فرقه خودش آشنا کرد. کرولی که شیفته جادوها و عناصر ماوراء الطبیعه بود، خیلی زود به فرقه گلدن دانعلاقه‌مند شد و حتی برخی از آموزه‌های آن را نیز تغییر داد. فرقه گلدن دان فرقه‌ای نیمه مذهبی است که اعتقاد به وجود جادو در درون انسان دارد. در این فرقه که پایه‌های فکری آن بر اساس تفکراتماسونی / Masonic پایه‌ریزی شده است، اعتقاد به وجود و فرمانروایی نیروهای مافوق طبیعی و جادویی دارد که این نیروها در واقع خالقان و مالکان دنیا هستند و به همین خاطر، اعضای فرقه به تمرین جادو برای فعال کردن این نیروها مبادرت می‌کردند.

golden dawn

فرقه گلدن دان به خاطر ریشه داشتن در خانواده‌های اشرافی انگلیسی از قدرت و ثروت خوبی برخوردار بود و به همین دلیل منابع بسیاری برای تحقیق و مطالعه در اختیار اعضایش قرار داشت.کرولی با عضویت در این گروه، افکار خودش را بیشتر تقویت کرد و حتی برخی از نظراتش را هم در اختیار گلدن دان گذاشت و فرقه پس از بررسی‌های متعدد، برخی از این نظرات کرولی را به عنوان شناخت‌هایی جدید از دنیا و نیروهای جادویی وارد آموزه‌های فرقه کرد.
در سال ۱۹۰۷ کرولی به طور جدی مباحث جادوی سیاه و شیطان را مورد مطالعه قرار داد و بیان کرد که آرامشی که در نزد شیطان بدست می‌آورد در هیچ جای دیگری نمی‌یابد، از این رو به جای آن‌که خداوند را بپرستد به پرستش و شناخت شیطان پرداخت. بعدها کرولی شیطان را به عنوان دوستی صمیمی یاد می‌کرد. کرولی به کمک تجربیاتی که در گروه گلدن دان بدست آورده بود و با جمع آوری تمامی اطلاعات مربوط به جادو، فرقه‌ای مذهبی به نام تلما / Thelema را پایه‌گذاری کرد.

thelema

تلما یک آیین مذهبی است که ایده‌هایش ترکیبی از ایده‌های آیین‌های اکالتیسم / Ocultism، یوگا /Yoga  و کابالا / Kabbalah می‌باشد.
در این آیین، سه خدا وجود دارد که هرکدام به نحوی سرنوشت دنیا و انسان را رقم می‌زنند و براساس اعتقادات این آیین، انسان‌ها برای رسیدن به رستگاری باید به پرستش جادو و نیروهای درونی خود روی آورند. سه خدای تلما برگرفته شده از سه خدای مصری و کابالا به نام های نویت / Nuit، هادیت /Hadit و را-هور-خویت / Ra-Hoor-Khuit هستند. این سه خدا به کمک جادو بر دنیا حکومت می‌کنند و انسان‌هایی را به عنوان نماینده خودشان انتخاب کرده و با واگذار کردن نیروهای جادویی به آنها کمک می‌کنند تا دیگر انسان‌ها را در راه رسیدن به رستگاری هدایت کنند.
کرولی با تاسیس این مذهب، توانست پیروان بسیاری در نقاط مختلف جهان بدست آورد. کرولیمعتقد بود که ارواح از او محافظت می‌کنند و برای همین بدون این‌که از چیزی بترسد به تبلیغ مذهب جدیدش می‌پرداخت و با نوشتن کتاب‌ها و سخنرانی‌های مختلف سعی می‌کرد تا افراد بیشتری را به دین خودش بکشاند. پس از مدتی، کرولی شروع به انجام آزمایشات مختلفی برای رفتن به دنیای ارواح و گرفتن نیروهای جادویی بیشتری کرد. اولین اقدام کرولی برای رسیدن به دنیای ارواح، استفاده از حشیش و مواد مخدر قدرتمند بود تا به این وسیله، بتواند با دنیای جادویی و مردگانتماس حاصل کند. کرولی به خاطر مصرف زیاد مواد مخدر به تدریج به اعتیاد شدید دچار شد. او که به خاطر مصرف زیاد مواد مخدر به شدت مریض شده بود، سعی کرد تا راه تازه‌ای برای ارتباط با دنیای مردگان و انجام مراسم جادویی مختلف پیدا کند.

Ordo Templi Orientis

در همین زمان بود که کرولی با فرقه اردو تمپلی اورینتیس / Ordo Templi Orientis آشنا شد.
این فرقه به اصطلاح مذهبی نیز به تمرین طلسم‌ها و جادو‌های مختلف می‌پرداخت اما بر خلاف فرقه‌های دیگر، مراسم آیینی‌شان به شکلی خاص برگزار می‌شد. در این فرقه، افراد برای رسیدن بهدنیای ارواح و یا به دست گرفتن نیروهای جادویی می‌بایستی با زنی هم سطح خود رابطه جنسیبرقرار می‌کردند و از این طریق به نیروهای عرفانی و جادویی می‌رسیدند. در این فرقه در اصطلاح به این رابطه جنسی جادوی سکس / Sex Magic اطلاق می‌شود. اعضای فرقه بر این باورند که آنها با انجام رابطه جنسی با زنی هم‌سطح خود می‌توانند دانش و فهم خود را افزایش دهند و از این طریق به درجات بالاتری از عرفان و خودشناسی برسند. کرولی با عضویت در این گروه، آموزه‌ها و مراسم این فرقه را وارد مذهب خودش تلما کرد و حتی در برخی موارد آیین‌هایی جدید در بحث سکس مجیکارائه کرد. کرولی که از نظر جنسی یک آزارخواه ( مازوخیست / Masochist ) به شمار می‌رفت و علاقه زیادی به کشیدن درد داشت، همجنس‌گرایی و مازوخیسم را نیز به آیین سکس مجیک اضافه کرد. کرولی در مراسم سکس مجیک همیشه همراه یک مرد به این عمل می‌پرداخت و دیگران را نیز به این کار تشویق می‌کرد. کرولی ۳ روش جدید را به سکس مجیک اضافه کرد. روش اول همان روش ابتدایی فرقه اردو بود که در آن یک مرد و زن هم‌سطح با یکدیگر رابطه جنسی برقرار می‌کردند تا بهدنیای ارواح راه بیابند. در روش دوم و سوم که کرولی آنها را به وجود آورد، افراد می‌توانستند باخودارضایی و یا همجنس‌گرایی، مراسم سکس مجیک را به جا آورند و از این طریق به دنبال رسیدن به مراتب بالاتری از جادو و عرفان باشند.
کرولی در کنار علاقه خاصش به سکس و جادو، علاقه زیادی به شعر گفتن و داستان‌سرایی داشت. همچنین کرولی بیشتر وقتش را در سفرهایی به دور دنیا می‌گذراند. اما همیشه بیان می‌داشت که در سفرهایش می‌تواند به عرفان‌های تازه‌ای بر بخورد و این سفرها در درک بیشتر او نسبت به جادو و طلسم‌ها تاثیر مستقیمی دارد. کرولی به خاطر مصرف بیش از اندازه مواد مخدر، دچار سرطان شد و همچنین به خاطر داشتن سکس‌های متعدد در مراسم سکس مجیک به بیماری گنرهیا / Gonorheaمبتلا گردید. کرولی اواخر عمرش را در شهر آستون کلینتون / Aston Clinton واقع در انگلستان گذراند. او به خاطر بیماری‌های متعددی که داشت دیگر نمی‌توانست در مراسم مختلف شرکت کند و فقط به نگارش کتاب‌های به اصطلاح مذهبی می‌پرداخت. کرولی در کتاب‌هایش تجارب مختلفش در طول زندگی را توصیف کرده و مردم را به گروه‌های مختلف تقسیم‌بندی کرده است. او در کتاب‌هایش به توصیف کتاب‌های مقدس دیگر نظیر قرآن پرداخته و آنها را بیان کننده بخشی از واقعیت معرفی می‌کند! کرولی درباره قوم یهود بیان داشته که: "یهودیان قومی ستم دیده و باهوش هستند که ستمی که بر آنها وارد شده باعث قدرتمند‌تر شدن آنها گشته است. حالا آنها حقیقت دنیا را می‌دانند."کرولی آخرین سال‌های عمرش را در خانه‌ای کوچک به سر برد و در انتها در سن ۷۲ سالگی در ۱ دسامبر ۱۹۴۷ بر اثر بیماری‌هایش مرد.

خواندن 1043 دفعه

نظر دادن

تماس با ما

اصفهان، شهرک امیریه، خیابان هفتم، فرعی سوم، پلاک 7

03137800803 - 09131649893 - 09131036850

03137800803

 

 آپاراتسروشتلگرامinsta1

logo-samandehi