ورود

عضویت
Search - K2 Improved Search Plugin by Offlajn
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - وب لینک ها
مکان شما:صفحه اصلی»نماز»مطالب خواندنی»راز حجاب

راز حجاب

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بسم الله الرحمن الرحیم

 
 
 

 عدد ابجد کلمه راز

در سر حروف 208(10=8+2) است. زندگی هر کس در راز عمر خود شکفته میشود .10 همان عشر عمر است. محل ابتلاء و امتحان که دنیا خود دار امتحان است و کل ارضش کربلاست و کل یومش عاشوراست. و اگر در جایگاه عددی کلمه راز در حروف الفبا دقت کنید

عددش میشود: 28 یعنی ر=20 و الف = 1 و ز برابر با 7 است. پس خوب دقت کنید و سعی کنید متوجه منظور شوید که تمام زندگی و عمر ما در سِّر 28 حروف است که کتابمان قرآن و قرائتمان کلام قرآن و راه رسیدن به کمالمان نور قرآن و هادی ما ناطقان قرآن و راه وصل ما به فرستنده وحی قرآن و وجود مهدویت به احسن الحدیث که صاحب القرآن و صاحب الزمان(عج) است که پروردگار عالم با ابداع و اعجاز 28 حروف راز طی صعود از عالم سفلی به علوی و از عالم خاک به عالم آسمانی و از عالم حیوانی به عالم انسانی و از بندگی و اطاعت به شرافت و کرامت خلیفه الهی و رسیدن به عالم قرب و انس و کمال علم و به نهایت مقام، عند ربهم یرزقون رسیدن است. پس بکوش تا پرده راز را کنار زده و در همین دنیا محرم راز شوی.

 

آری حجاب خود یک راز است. این حقیر با استعانت از صاحب راز که خود غیب الغیوب است و استعانت از صاحب عصر و زمانم که خود در پس پرده غیب است و با استعانت از ائمه معصومین (ع) مخصوصا مولایم ابا الحسن علی ابن موسی الرضا  علیه و آلاء و تحیه و السلام و با استعانت از سیده النساء العالمین وجودی که خود سِرِّّ است  و ظهورش( زندگیش)مخفی و قبرش مخفی و او واسطه خلقت بین سِرُّ الاسرار پروردگار عالم و جان دنیا میباشد و زندگیشان مثل روح است در بدن که هرگز دیده نمیشود مگر در پس پرده حجاب ،که وجوب حجاب بر او جلوه کرده و حقایق آن در پس حجاب او منور است.

 

میخواهم درس حجاب را برای عاشقان علم حروف و اعداد و عاشقان به معرفت خلقت و حقیقت احکام و بندگی در راه رضای خدا بنویسم شاید مقبول درگاه او شود.این مبحث هم برای مردان مؤمن لازم است و هم برای زنان مؤمنه ،چراکه اصل بندگی زندگی کردن برای رضای خداست و زن و مرد ندارد چون هر دو مخلوق هستند و هردو بنده او. قال الله تعالی" اِنَّ اَکرَمَکُم عِندَ الله اَتقیکُمبدرستیکه بزرگوارترین و با افتخارترین شما نزد خدا با تقوی ترین شماست (سوره حجرات آیه 13)

 

کلمة حجاب به عدد ابجد 14 می باشد ودر قرآن کریم 14 بار واژه حجاب آمده است ,عدد 14 رمز اعداد  گنج اسرار خلقت تمام مخلوقات است؛(درکتاب گنج الف ونورٌواحد توضیح مفصل داده شده است)همین قدر برای عزیزانی مطالعه می کنند باید بنویسم,که ارکان خلقت بکلام پروردگار عالمیان در سورة مبارک بقره آیه 256 آیه الکرسی که فرمود ؛کرسیه السموات والارض .کرسی اشاره به سلطنت پر قدرت اوست که با4 پایه (تمثیلی)قدرتش بر تمامی مخلقاتش ولایت مطلق وسیطرة حقیقی دارد ؛وعدد 4 که به عربی اربع خوانده می شود ,از ربع می آید که ریشة ربیع یعنی بهار است , واربعین که تمام کننده وجلوه دهندة کامل ربیع به سبزی وحیات وخلوص وجان به طهارت رسیدن  ورسیدن به ینابیع الحکمه یعنی چشمه های حکمت قلبی می باشد.خالق حکیم که بنیان خلقتش را با جلوه دادن 14 نور مقدس در ظهور پنج تن صلوات الله علیهم اجمعین وهمة عزیزان را به یک نور واحد (ص) معرفی فرمود ,وفرمود الواحد لا یصدر الا الواحد.

 

این جان اسرار را در حقیقت ربیع یعنی بهار خلق کرد,ودر باطن تقدس ووتکرم و وتطهیر قرداد ,ودر تمام عالم فقط وفقط این وجود های مطهر 14 نور مقدس را معصوم وتطهیر وجان حیات وبهار خالص وخوش یمن ومبارک  قرار داد .سورة مبارک احزاب آیه 33 انما یریدالله لیذهب عنکم الرجس اهل البیت ویطهرکم تطهیرا صدق الله العلی العظیم.این است وجز این نیست ؛که خداوند اراده کرده است هرگونه آلودگی رااز شما اهل بیت بزداید؛وشمارا کاملأ پاکیزه گرداند. خداوند کریم که خودرا در کلام کریمش این طور معرفی می فرماید قل هو الله احد. پیغمبرم بگو او خدای احد یعنی یگانة بی همتاست .او غیب الغیوب است ,در جلوه دادن ظهوری خلقتش می خواست از روی بی نیازی خود را معرفی کند .پس وجودهای مقدس را خلیفه های برحق خود وحجت های واضح خود قرار داد ,حال اگر نیک بیندیشید میبنیدکه چه حجاب سنگینی باید ظاهر شود, تا با آمدن 124000 پیامبر بزرگوار که آخرین این عزیزان پیامبر موعود محمد مصطفی اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم می باشد .که ایشان خود حامل 14 می باشد که وجود مقدسش سبع مثانی است ,وبعد از وجود نازنینش 13 نورمقدس هرکدام به نوعی بردارندة این حجاب بودند تا مردم رادعوت به خدا شناسی وخدا پرستی واقعی کنند وراه انس با خالق یکتا وچگونه بندگی کردن ,وچگونه به قرب مولا رسیدن را بیاموزند.تا امروز که خود کلمة حجاب را به عدد14 بوجود مقدس معصوم 14 با بدنبال رفتن وزحمت به خلوص بندگی کدن وباعمل به آیات قرآن کریم خود باید خواهان برداشتن حجاب شویم تا شاید روی همچمن ماهش را ببینیم .اللهم ارزقنی که دست نیافنی است.

 

نکته ,,در دنیا اگر بخواهیم دانه ای را سبز کنیم لازم می دانیم که آنرا به وسعش زیر حجاب خاک قراردهیم وبه اندازه آب ونور را به آن برسانیم ,زیرا اگر این دانه کوچک در روی خاک بدون حجاب وبدون اندازه آب ونور می دادیم دانه طاقت نمی آورد وپوسیده شده وسبز نمی شد پس باغبان حکیم است می داند که روی یک دانة گوجه فرنگی چقدر خاک بریزد وروی یک گردو چه اندازه خاک بریزد ,پس حجاب برای رسیدن به ربیع این دانه ها یعنی سبز شدنشان بالاترین محبت است ,

 

 

  منبع: سایت لب الالباب(عذرا شفایی)

 

 

خواندن 1461 دفعه

نظر دادن

تماس با ما

اصفهان، شهرک امیریه، خیابان هفتم، فرعی سوم، پلاک 7

03137800803 - 09131649893 - 09131036850

03137800803

 

 آپاراتسروشتلگرامinsta1

logo-samandehi