ورود

عضویت
Search - K2 Improved Search Plugin by Offlajn
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - وب لینک ها
مکان شما:صفحه اصلی»معاد شناسی»عالم قبر»احادیث

احادیث

رسول الله (ص) فرمود: سه طايفه‏ ى از زنهايند كه عذاب‏ قبر از آنها برداشته شود و با حضرت فاطمه دختر حضرت محمّد محشور شوند زنى كه بر غيرت شوهرش صبر كند، زنى كه با شوهر بد اخلاق بسازد و زنى كه مهريه‏اش را به بخشد خداى تعالى بهر يك از اين سه طايفه‏ى زنها ثواب يك هزار شهيد مى‏بخشد و براى هر يك از آنان ثواب عبادت يك سال نوشته مى‏شود

ارشاد القلوب-ترجمه رضايى ج‏1 ص: 413

امام باقر (ع) فرمود: هر كه يك بار آية الكرسى بخواند خدا هزار بد دنيا و هزار بد آخرت از او بگرداند كه آسانترين بد دنيا فقر باشد و آسانتر بد آخرت عذاب‏ قبر.

امالى شيخ صدوق-ترجمه كمره‏اى متن 98

رسول الله (ص) فرمود: مجلسى با غيبت آماده نشود جز كه دين در آن ويران گردد، گوش خود را از شنيدن غيبت پاك دارد كه گوينده و شنونده‏اش شريك در گناهند. فرمود (ص): بپرهيزيد از غيبت كه از زنا بدتر است گفتند: چطور از زنا بدتر است فرمود: چون زنا با توبه جبران مى‏شود ولى غيبت كن آمرزيده نشود تا غيبت شده او را بيامرزد و فرمود (ص): عذاب‏ قبر بسزاى سخن چينى و غيبت و دروغ است، و فرمود (ص) هر كس حكايتى كند به زيان برادر مؤمنش تا او را زشت و بى‏آبرو كند خدا او را در گل گندوئى وادارد در درك اسفل دوزخ‏

آداب معاشرت-ترجمه جلد شانزدهم بحار الانوار ج‏2 ص: 162

رسول الله (ص) فرمود: از شرائط ايمان و اسلام اعتقاد به عذاب‏ قبر و سؤال نكير و منكر مى‏باشد و اينكه بعد از مرگ انسانى بار ديگر زنده مى‏شود و در قيامت حاضر مى‏گردد و اعمال و كردارش در ترازو گذاشته مى‏شود، و بعد همگان از روى پل عبور خواهند كرد.

ايمان و كفر-ترجمه الإيمان و الكفر بحار الانوار ج‏1 ص: 329

پيامبر اكرم صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم فرمود: هر كسى ميخواهد توكل بر خدا كند بايد اهل بيت مرا دوست داشته باشد و هر كه بخواهد از عذاب قبر نجات يابد بايد اهل بيت مرا دوست داشته باشد

بخش امامت-ترجمه جلد هفتم بحار الانوار ج‏5 ص: 95

امير المؤمنين عليه السّلام فرمود: صبر كردن تو در برابر محرمات آسان‏تر است از صبر نمودن تو در عذاب‏ قبر، و هر كس براى خدا صبر كند به او خواهد رسيد.

ايمان و كفر-ترجمه الإيمان و الكفر بحار الانوار ج‏2 ص: 135

(رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله دعا مى‏نمود:) «خداوندا، من از ناتوانى و كسالت و بخل و ناتوانى پيرى و عذاب‏ قبر به تو پناه مى‏برم.

پيام پيامبر ترجمه‏فارسى ص : 185

رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله فرمود: «بر عملكرد هر مرده‏اى مهر پايان زده مى‏شود مگر جهادگر پيشتاز در راه خدا، زيرا عملش تا روز قيامت براى او رشد داده مى‏شود و از عذاب‏ قبر ايمن مى‏گردد»

پيام پيامبر ترجمه‏فارسى ص: 415

على بن ميمون مى‏گويد: امام صادق (ع) فرمود: هر كس سوره «ن و القلم» را در نماز واجب يا نافله خود بخواند، خداوند او را از تنگدستى در امان مى‏دارد، و پس از مرگ از عذاب‏ قبر پناهش مى‏دهد.

ثواب الاعمال-ترجمه انصارى ص : 231

از امام صادق (ع) نقل شده است كه رسول خدا (ص) فرمود: هر كس هنگام خواب سوره «الهيكم التّكاثر» را بخواند از عذاب‏ قبر ايمن خواهد بود.

ثواب الاعمال-ترجمه انصارى ص : 243

پيامبر خدا (ص) فرمود: عذاب‏ قبر در اثر سخن چينى، غيبت و دروغگوئى است‏

الحكم الزاهرة با ترجمه انصارى ص: 235

حضرت رضا عليه السّلام فرمود: بر شما باد به خواندن نماز شب، هيچ بنده‏اى نيست كه در پايان شب، برخيزد، و هشت ركعت، و دو ركعت، شفع، و يك ركعت‏ وتر را بخواند و در قنوت خود هفتاد بار «استغفر اللَّه» بگويد مگر اينكه از عذاب‏ قبر و از آتش دوزخ بر كنار مى‏ماند، و عمرش طولانى مى‏شود، و در زندگى وى توسعه پيدا مى‏شود. سپس فرمود: خانه‏هايى كه در آنها نماز شب خوانده مى‏شود نورش به اهل آسمان مى‏درخشد چنان كه نور ستارگان به اهل زمين مى‏درخشد

درر الأخبار با ترجمه ترجمه‏فارسى ص:601

پيغمبر اكرم فرمود: مؤمن در قبرش از عذاب مصون است، زيرا اگر عذاب از بالاى سر او بيايد، تلاوت قرآن او را دفع مى‏كند و اگر از پيشرو بيايد، صدقه او را مانع مى‏شود. و اگر از پايين پا بيايد، رفت و آمد به مسجد او را مانع مى‏شود. و صبر حاجز و مانعى است كه مى‏گويد هر جا راهى هست من حاضرم، براى دفاع كردن از عذاب يعنى قويتر از همه مدافعين مؤمن از عذاب قبر، صبر است‏

ارمغان شهيد ص : 46

رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله فرمود: از مؤمنين هر كس در روز جمعه و يا شب جمعه از دنيا برود خداوند عذاب‏ قبر را از او برميدارد.

من لا يحضره الفقيه-ترجمه غفارى ج‏1 ص: 192

تماس با ما

اصفهان، شهرک امیریه، خیابان هفتم، فرعی سوم، پلاک 7

03137800803 - 09131649893 - 09131036850

03137800803

 

 آپاراتسروشتلگرامinsta1

logo-samandehi