شما اینجا هستسد:صفحه اصلی»اخبار»سایر خبرها»دیدار هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی استان اصفهان با آیت الله طباطبایی نژاد

دیدار هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی استان اصفهان با آیت الله طباطبایی نژاد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

امام جمعه اصفهان گفت: یکی از معضلات امروز جامعه، کمبود هزینه و عدم پرداخت بودجه های تعیین شده توسط دولت به مؤسسات و مراکز مختلف است که نباید وجود این معضل، باعث کاهش و افت فعالیت های مراکز و مؤسسات شود.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان در دیدار هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی استان اصفهان، با تقدیر و تشکر از فعالیت های قرآنی صورت گرفته در استان گفت: یکی از معضلات امروز جامعه، کمبود هزینه و عدم پرداخت بودجه های تعیین شده توسط دولت به مؤسسات و مراکز مختلف است که نباید وجود این معضل، باعث کاهش و افت فعالیت های مراکز و مؤسسات شود.

وی درباره پایین بودن هزینه های دریافتی مؤسسات قرآنی افزود: فعالیت های مؤسسات قرآنی باید به صورتی انجام شود که در عین کاهش بسیاری از هزینه ها، خود باعث جذب هزینه های مورد نیاز به عنوان نوعی حق العضویت از افراد شوند که فعالیت بدون هزینه کارآیی کافی را ندارد.

امام جمعه اصفهان در ادامه تصریح کرد: تنها اتکا به بودجه های دولتی نمی تواند تأمین کننده هزینه های این مؤسسات باشد و خود مردم باید در این زمینه وارد عرصه شوند همان گونه که اکنون بسیاری از هزینه ها توسط مردم پرداخت می شود.

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به برخی فعالیت های قرآنی که در کشورهای عربی انجام می شود، گفت: استعدادسنجی در زمینه قرآن، تعامل و همکاری هر چه بیشتر با مراکز آموزشی و تربیتی، تربیت حافظان قرآن حتی در رده های بالای دولتی که به فرموده رهبر معظم انقلاب، ما نیاز به ۱۰میلیون حافظ قرآن داریم، از جمله فعالیت هایی است که نسبت به دیگر کشورهای اسلامی بسیار پایین هستیم.

در ابتدای این دیدار حسین خاکساری هرندی مدیر عامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی استان اصفهان جلسه به بیان گزارش مفصلی از روند کارهای انجام شده و مشکلات مؤسسات قرآنی در استان اصفهان پرداخت.

وجود ۴۰۰ موسسه قرآنی و خانه قرآنی شهری و روستایی در استان اصفهان، همکاری بیشتر و استفاده از ظرفیت صدا و سیما برای اطلاع رسانی مؤسسات قرآنی، راه اندازی بانک اطلاعات جامع قرآنی، عدم تخصیص بودجه سال ۹۴ به مؤسسات قرآنی، برخی کوتاهی ها در زمینه معافیت مؤسسات قرآنی از پرداخت مالیات، و حق انشعابات، و چاپ قرآن به خط بریل برای نخستین بار در کشور توسط دستگاه های ساخت ایران ،از جمله موارد مطرح شده توسط مدیر عامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی استان اصفهان در این نشست بود.

خواندن 480 دفعه
نوشتن دیدگاهاصفهان - شهرک امیریه - خیابان هفتم - فرعی سوم - پلاک 7

03137800803 - 09131649893 - 09131036850

ارسال پیامک : 10003020110110

پنل پیامک : www.falaghpayamak.ir

ایمیل : info@falaghsoft.ir

 

logo-samandehi

تمامی حقوق اين پايگاه متعلق به موسسه فرهنگی ديجيتال فلق رايانه اصفهان می باشد. طراح سايت: رامندسرور